MASAŻ – POGROMCA STRESU

U każdego człowieka stres mogą wywołać różne czynniki – podupadające zdrowie, ciężka praca, nieprzyjemne sytuacje, nieprawidłowe relacje z innymi ludźmi, życie w obawie itp. Można wymieniać bez końca, rzeczą wspólną jest jednak wzmożone napięcie oraz powolne wyniszczanie się organizmu.

Stres może umiejscowić się w każdym miejscu naszego ciała jednak atakuje on przede wszystkim nasz grzbiet oraz barki – mowa tu o chronicznym napięciu mięśni. Stres przewlekły wpływa na zwiększenie ilości kortyzolu oraz adrenaliny, odpowiadają one za wzmożone napięcie mięśni poprzecznie prążkowanych, które w pewnym momencie stają się twarde jak kamień. Pierwsze co robimy w sytuacji stresowej ? Napinamy plecy, a głowę chowamy w ramionach, odchylamy ją, przez co kręgi szyjne i piersiowe wyginają się, przystosowując się do pozycji patologicznej, a my zaczynamy odczuwać dolegliwości bólowe.
Takie zbicie mięśni może doprowadzać do częstych i męczących bóli głowy, cierpnięcia i zaniku czucia w rękach, problemów oddechowych, bólów żołądka i innych dolegliwości . W efekcie czujemy się bardziej zmęczeni, pogarsza się również nasze ogólne samopoczucie. Naszemu kręgosłupowi często nie sprzyja również pozycja, jaką przyjmujemy podczas codziennych czynności, głównie kiedy siedzimy. Często budzimy się również „połamani”. Trzeba mieć świadomość, że stany bólowe oraz napięcie mięśniowe, oprócz odczuwalnego dyskomfortu, zmuszają nas do przyjęcia najwygodniejszej pozycji– najczęściej patologicznej. Gdy nie pracujemy nad prawidłową postawą ciała, ani nie dbamy o należyty relaks dla mięśni, istnieje duże ryzyko, że taka postawa będzie towarzyszyć nam do końca życia, powodując powstawanie coraz to kolejnych schorzeń i chorób. Systematyczne masaże bądź konkretna terapia (np punktów spustowych) pomogą wyzbyć się stałego napięcia mięśni, przyjąć prawidłową postawę ciała, a także rozluźnią nasze myślenie. Masaż potrafi zrelaksować cały organizm, doprowadzając tym samym do równowagi psychofizycznej

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *